Historia - o klubie
spinner Working...

Ludowy Klub Sportowy Janovia Janowiec został założony 18 grudnia 1996r., natomiast do ewidencji stowarzyszeń został wpisany 2 czerwca 1999r. Inicjatorami utworzenia drużyny w Janowcu byli m.in. dyrektor szkoły podstawowej Wiesław Augustyn, Zdzisław Ryba, Andrzej Bajor i Eugeniusz Juzba - powstanie klubu było odpowiedzią na ogromne zainteresowanie tutejszej młodzieży futbolem i chęcią rozwijania przez nią umiejętności piłkarskich. Pierwszym przedsięwzięciem nowo wybranego zarządu z Andzrejem Bajorem na czele była budowa stadionu. Udało się go wykonać, dzięki pomocy Urzędu Miasta i Gminy w Radomyślu Wielkim, a także ogromnemu zaangażowaniu lokalnej społeczności. Otwarcie stadionu było połączone z rozegraniem Turnieju o Puchar Burmistrza gminy Radomyśl Wielki. Świeżo utworzona drużyna wywalczyła, po rzutach karnych drugie miejsce.
       Kolejnym krokiem było uczestnictwo drużyny w lidze gminnej. Janovia została zwycięzcą dwóch edycji tej ligi. Obecnie zespół walczy z sukcesami w Amatorskiej Lidze Piłki Nożnej. Wygrał pierwszą edycję, natomiast w drugiej zajął II miejsce. Trzecia edycja ligi to znów triumf naszej drużyny. W 2004 roku Janovia zajęła II miejsce w halowym Turnieju piłki nożnej o Puchar Burmistrza gminy Radomyśl Wielki. W ubiegłym roku oprócz zwycięzca w trzeciej edycji Powiatowej Amatorskiej Ligi Piłki Nożnej udało nam się dokonać remontu szatni i poprawić stan stadionu.
        Cechą charakterystyczną naszego zespołu jest niska średnia wieku zawodników. Świadczy to o dużym zainteresowaniu młodzieży działalnością klubu, a także o jego potencjale. Kadrę pierwszej drużyny systematycznie zasilają nowi gracze.