Aktualnosci

Z trudem wywalczone pierwsze punkty
2015-08-24 12:31:10

W niedzielne popołudnie rozpoczęliśmy zmagania ligowe z beniaminkiem czyli z zespołem GKS Gromu Krzemienica. Nowy sezon to nowe wyzwania dla naszego zespołu wszyscy pragniemy wrócić na szczyt ale żeby tak się stało musimy poprawić nasza  grę i regularnie punktować.

Mecz zaczęliśmy znakomicie już w 1 minucie Sebastian Garncarz po dośrodkowaniu z rzutu wolnego umieścił piłkę w siatce. W dalszych minutach nasza przewaga wzrastała ale licznych sytuacji nie potrafiliśmy zamienić na bramki. Najbliżej zdobycia gola był Kuba Janiec ale w sytuacji sam na sam minimalnie pudlował. Zespól Gromu zagroził naszej bramce tylko dwukrotnie z rzutów wolnych. Sędziowie znowu się nie popisali pozwolili na bardzo ostra grę przez co na boisku zrobiło się bardzo nerwowo.

Druga polowe zaczęliśmy podobnie jak pierwsza szybka bramka wprowadzony po przerwie Lukasz Pulaka swoim pierwszym kontakcie z piłka podwyższył prowadzenie. Po zdobyciu bramki nasz zespół przestał istnieć na boisku gospodarze wzięli się do gry i stwarzali coraz groźniejsze akcje. Szybko strzelili bramkę i poszli za ciosem. Mieli okazje do wyrównani ale z rzutu karnego piłka trafiła w słupek. 75 minucie Grom wyrównał co zapowiadało zacięcie i nerwowe ostatnie 15 minut. Gdy ruszyliśmy do ataku sędziowie nie dali o sobie zapomnieć karząc kartkami prawie każdy faul ale to co jeden z sędziów zrobił w ostatnich minutach sprawiło ze na pewno zapisze się w kartach historii tej ligi. W polu karnym został sfaulowany Pawel Bigda a sędzia zamiast podyktować rzut karny pokazał rzut wolny w polu karnym!! Była to niezrozumiała sytuacja dla wszystkich zawodnika kibiców a także dla drugiego sędziego. Z tego dziwnego rzutu wolnego z 13metrow Marek Pęczek uderzył w poprzeczkę. W 90 minucie Łukasz Kmieć wykorzystał dośrodkowanie z rzutu wolnego i z bliskiej odległość zdobył zwycięską bramkę.

Nie był to najlepszy mecz w naszym wykonaniu ale to dopiero początek sezonu i nasza forma z meczu na mecz będzie wzrastać następną szansa na udowodnienie tego będzie niedzielny mecz także na wyjeździe z Goleszowem.

GKS Grom Krzemienica 2:3 (0:1) Janovia

Bramki : Sebastian Garncarz(1\\\'),Pulak Łukasz(47\\\'),Kmieć Łukasz(90\\\')

Skład: Kuciemba Michał, Starzyk Grzegorz, Bigda Paweł, Sztejenka Przemysław, Grzech Marcin, Skowron Jacek, Dudek Marcin,(Pęczek Marek), Słowik Tomasz, Janiec Kuba,(Pulak Łukasz), Garncarz Sebastian,(Giża Arek), Kmieć Łukasz

2015-08-24 12:31:10 MG